INFRAVYKUROVANIE

Na základe vyplneného dotazníka a priloženého projektu Vám vypočítame predpokladanú spotrebu elektrickej energie na vykurovacie obdobie a výšku investičných nákladov.

Stiahnite si dotazník: dotazník A Infrakúrenie.xls (44,5 kB)
dotazník s projektom zašlite na: info@energodomy.sk

CENOVÁ PONUKA NA INFRAVYKUROVANIE
Na základe nám dodanej projektovej dokumentácie (v elektronickej podobe, alebo fyzickej), poprípade zameraného objektu našim odborným poradcom, Vám vyhotovíme celkom zadarmo cenovou ponuku na zakúpenie našeho infračerveného vykurovacieho systému. Radi Vám poradíme s nadobudnutím infravykurovaním do Vašich bytových i nebytových priestorov. Vzor cenovej ponuky si môžete stiahnuť tu.

ENERGETICKÝ PREPOČET PRE INFRAVYKUROVANIE
Na základe nám dodanej projektovej dokumentácie (v elektronickej podobe, alebo fyzickej), poprípade zameraného objektu našim odborným poradcom, Vám vyhotovíme celkom zadarmo energetický prepočet nákladov na prevádzku našeho infravykurovania na bežnú vykurovaciu sezónu.

MONTÁŽ INFRAVYKUROVANIA
Je jedno či sa jedná o novostavbu, zmenu stavby, či prestavbu. Kde nainštalujeme naše sklenené infrapanely sa v každom prípade dá zrealizovať s prijateľnými nákladmi, pretože nevyžaduje žiadné veľké stavebno-technické prípravné práce. Je potrebné mať predpripravenú 230V prípojku – zásuvku, alebo priame spojenie s káblom. Nejvýhodnejšie je mať pre tento druh vykurovania spravený zvlášť istěný elektrický vykurovací okruh, vďaka kterému bez problému získať pre infravykurovanie od dodávateľa elektrickej energie priamovykurovaciu sazbu DD5 (pre domácnosti) alebo (pro podnikatele). Sklenené vykurovacie panely je možné inštalovať do už existujúcích priestorov napríklad pod okno, do polovičnej či tretinovej výšky miestnosti, ako dekoratívne ztvárnenie steny, alebo výhodným zpôsobom na strop (žiadne omezenie nábytkom). Vykurovací systém infra ako sú dekoratívne sklenené vykurovacie infrapanely o hrúbke panelu 25 mm, je možné umiestniť takmer kdekoľvek v miestnosti. Infračervené vykurovacie systémy sú regulované pomocou izbového termostatu umiestneného v každej miestnosti, ktorú chceme vykurovať infrapanelmi.

ZÁRUKA A SERVIS INFRAVYKUROVANIA
Na nami dodané infračervené vykurovacie panely poskytujeme záručnú dobu 5 rokov na kompletný výrobok. Servis nami dodaných vykurovacích panelov zajisťujeme po celej Slovenskej republike.

PORADENSTVO
Na nami dodávané vykurovacie systémy poskytujeme bezplatné poradenstvo pred a v priebehu výstavby po celej Slovenskej republike. Otázky a odpovede ohľadom infravykurovania nájdete tu.

 

FOTOGALÉRIA

 

 

 

TECHNICKÉ INFORMÁCIE

Infrapanely sú napájané 230V 50Hz ,ako ostatné spotrebiče v domácnosti.
Montujú sa na stenu, strop, pod okno, nad okno, vedľa okna.
Regulátory teploty v miestnosti nie su súčasťou infrapanela.
Pri trvalom zapojení - bez zásuvky, je možné využívať zvýhodnený tarif na vykurovanie priamovýhrevnými elektrickými telesami ( 20 hodín Nízky tarif, 4 hodiny Vysoký tarif ).

Dodávatelia el. energie:
ZSE - D11  www.zse.sk
SSE - D37  www.sse.sk
VSE - KOMPLET  www.vse.sk
Magna s.r.o.  www.magnaea.sk
Slovakia Energy s.r.o.  www.slovakiaenergy.sk

Elektrárne na požiadanie dodajú dvojtarifný elektromer.
Od elektromeru k rozvodovej skrini vedú silové káble a jeden signalizačný - ovláda stykač kúrenia a ohrevu teplej vody.
Nieje vhodné umiestňovať akékoľvek telesá pred infrapanel bližšie ako 50 cm.

Pri vypracovaní ponuky vyratávame tepelné straty každej vykurovanej miestnosti, na základe čoho priradzujeme potrebný výkon infrapanela.
Preto nami navrhnuté vykurovanie nieje zbytočne predimenzované, čo ovplyvňuje výšku investičných nákladov.

Panely sú montované z originálnych dielov dodávaných renomovanými európskymi (Švajčiarsko, Nemecko, Česko) výrobcami.